На порталі “Дія” з’явилися оновлені можливості для критично важливих підприємств щодо бронювання військовозобов’язаних працівників. Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Завдяки нововведенням компанії зможуть розширити кількість заброньованих фахівців, включаючи мобілізованих працівників, які офіційно залишаються в трудових відносинах з підприємством.
Що змінилося у правилах
Відтепер при визначенні ліміту для бронювання враховується не тільки кількість військовозобов’язаних працівників, які стоять на обліку, а й тих, кого мобілізували після 18 травня 2024 року. Це дозволяє підприємствам формально збільшити загальну кількість персоналу, від якої залежить допустимий відсоток для бронювання.
«Наприклад, якщо на підприємстві було 80 військовозобов’язаних, можна було забронювати 40. Якщо ж після 18 травня мобілізували ще 20, загальна кількість зростає до 100, і бронювання дозволене вже для 50 осіб», — пояснили в Мінцифри.
Якщо мобілізованих не внесено до загального реєстру підприємства, роботодавцю необхідно звернутися до ТЦК та СП для оновлення їхніх даних.
Кого не враховують у ліміті
У разрахунок не включаються ті працівники, які вже заброньовані іншими компаніями. Важливо, щоб усі особи, яких підприємство планує бронювати, були офіційно працевлаштовані та мали відповідні записи в Реєстрі військовозобов’язаних, де зазначено статус “виключено з військового обліку”.
Хто має право подати заявку
Подати заявку на бронювання можуть:
- юридичні особи та їхні філії,
- підприємства, внесені до Єдиного переліку критично важливих (армія, критична інфраструктура, охорона здоров’я, економіка тощо),
- роботодавці, працівники яких офіційно оформлені та мають відповідний рівень заробітної плати.
Вимоги до рівня зарплати
Згідно з постановою №1332 від листопада 2024 року, підприємства для підтвердження критичності мають відповідати низці фінансових критеріїв:
- середня заробітна плата на підприємстві має становити не менше 2,5 мінімальних (близько 20 тисяч грн) за останній квартал,
- сам кандидат на бронювання повинен отримати таку зарплату щонайменше один місяць у цьому кварталі.
Оновлення внесено відповідно до пункту 12 постанови Кабміну №76, із урахуванням змін, затверджених постановою №436 від 15 квітня 2025 року.
Ці зміни мають на меті забезпечити безперебійну роботу підприємств, які відіграють критичну роль у підтримці держави під час воєнного стану.