Політика

Військовозобов’язаним з обмеженою придатністю залишилось три тижні на проходження повторної ВЛК

1 хв читання

Міністерство оборони України нагадало військовозобов’язаним, яких раніше визнали обмежено придатними до військової служби, про необхідність пройти повторний медичний огляд до 5 червня 2025 року. Вимога ґрунтується на положеннях закону № 4235-IX, ухваленого 12 лютого 2025 року.

Кого стосується повторний огляд

Повторну військово-лікарську комісію (ВЛК) мають пройти громадяни України чоловічої статі віком від 25 до 60 років, які до 4 травня цього року були визнані обмежено придатними. Особи з інвалідністю будь-якої групи звільнені від цього обов’язку.

Як пройти ВЛК

Направлення на медичний огляд можна отримати у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) або через електронну систему «Резерв+». З направленням слід звернутись до визначеної ВЛК: при ТЦК, у військовому госпіталі або іншому медзакладі. Необхідно мати:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • військово-облікові документи;
  • медичну документацію (за наявності);
  • висновки попередніх оглядів.

Лікарі проведуть повторне обстеження відповідно до оновлених стандартів і нададуть новий висновок щодо придатності до військової служби.

Що буде у разі ігнорування вимоги

У разі непроходження повторного огляду до 5 червня ТЦК передаватиме інформацію до Нацполіції через електронну взаємодію з Єдиним державним реєстром військовозобов’язаних. Після цього поліція має право:

  • здійснити адміністративне затримання;
  • доставити порушника до ТЦК;
  • притягнути до адміністративної відповідальності;
  • направити на ВЛК навіть після завершення встановленого строку.

Порушення військового обліку в умовах особливого періоду карається штрафом від 17 000 до 25 500 грн відповідно до статті 210 КУпАП.

Міноборони закликає всіх військовозобов’язаних сумлінно виконати вимогу закону та вчасно пройти ВЛК.

Схожі записи
Політика

350 мільйонів на безпеку: уряд профінансує укриття та генератори для шкіл

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення перерозподілити 350 мільйонів гривень на потреби освітніх закладів, що працюють в умовах воєнного стану. Про це повідомили…
Політика

Цифровізація підтримки ВПО: хто і як зможе отримати компенсацію за безоплатне проживання переселенців

Із липня 2025 року в Україні оновлюється механізм компенсації витрат на безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Замість паперової бюрократії — цифрові…
Політика

Додаток "Резерв+" отримав нові функції: тепер доступна інформація про інвалідність і архів військових документів

У застосунку “Резерв+”, який продовжують удосконалювати в межах цифровізації мобілізаційних процесів, з’явилися два нових сервіси. Відтепер користувачі можуть переглядати інформацію про свою…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *