Україна

Світло з неба: як сонячні електростанції допомагають українцям економити та заробляти

1 хв читання

Сонячні електростанції (СЕС) стрімко набувають популярності в Україні — як серед приватних домогосподарств, так і на підприємствах. Завдяки сучасним технологіям це стало не лише кроком до енергонезалежності, а й дієвим способом скоротити витрати на електроенергію.

Як працює сонячна електростанція

Основу СЕС складають фотоелектричні панелі з напівпровідникових матеріалів. Під дією сонячного світла вони генерують постійний електричний струм. Далі інвертор перетворює його на змінний, який використовується для живлення побутових чи виробничих електроприладів або передається до загальної енергосистеми.

«Мережеві СЕС дають змогу не лише покривати власне споживання, а й продавати надлишки енергії за “зеленим” тарифом або використовувати механізм самовиробництва», — зазначають у компанії YASNO.

Під час сезонного зниження сонячної активності, наприклад взимку, користувачі можуть докуповувати енергію з централізованої мережі.

Типи СЕС: яка підходить саме вам

  • Мережева СЕС — працює в тандемі з енергосистемою, надлишок енергії можна реалізовувати.
  • Автономна СЕС — не підключена до зовнішньої мережі, енергія накопичується в акумуляторах, що забезпечують безперебійну роботу навіть уночі.
  • Гібридна СЕС — поєднує можливості мережевої та автономної систем, зберігаючи гнучкість у споживанні та продажу енергії.

З чого складається сучасна СЕС

Окрім панелей та інвертора, система включає:

  • акумулятори (для автономного або гібридного типу),
  • контролер заряду,
  • опорні конструкції,
  • електричні кабелі,
  • двонаправлений лічильник,
  • систему моніторингу, що відстежує ефективність роботи станції в реальному часі.

Монтаж і обслуговування

«СЕС не потребує складного догляду, але важливо довірити її проєктування фахівцям. Ми індивідуально підходимо до кожного об’єкта, враховуючи особливості будівлі, технічні умови та побажання замовника», — підкреслив генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.

В умовах зростання тарифів і потреби в енергобезпеці, СЕС стає не лише відповіддю на економічні виклики, а й вигідною інвестицією у майбутнє.

Схожі записи
Україна

Хабар за залік - не частина навчання: що робити студентам, якщо вимагають гроші

Сесія – це не торгівля оцінками. Якщо у вас вимагають гроші за допуск до заліку, складання іспиту чи за “гарантовану п’ятірку” –…
Україна

Грози, вітер і сонце: яка погода чекає на українців з 16 по 22 червня

Погода в Україні продовжує дивувати мінливістю. Після нестабільних вихідних країну чекає черговий тиждень погодних контрастів — від свіжих ранків і шквальних злив…
Україна

Перший тиждень літа в Україні: спека, грози і мінливі небеса

Червень починається емоційно – то лагідним сонцем і жасминовим повітрям, то несподіваними зливами і громами, що гримлять десь за обрієм. Початок літа…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *