Здоровʼя

Спалах кору в Україні: понад 680 випадків з початку року

1 хв читання

Україна опинилася у центрі масштабного спалаху кору, що охопив не лише Європу, а й Північну Америку. За останніми даними, кількість хворих у країні за перші чотири місяці 2025 року вже сягнула 684 осіб, причому лише за квітень зафіксовано 212 нових випадків. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Україна на фоні глобального спалаху

Нинішній спалах кору став наймасштабнішим за останні десять років. Зокрема, у США, Канаді та Мексиці зафіксовано понад 4 тисячі хворих. Україна входить до списку країн, де ситуація погіршується через низький рівень вакцинації населення.

Найбільш постраждалі регіони

Найбільше хворих на кір зареєстрували у Чернівецькій області – 198 випадків, на Закарпатті – 156, в Івано-Франківській області – 100. У Дніпропетровській області ситуація поки не критична – 23 випадки, але з них 18 зафіксовано у квітні, що свідчить про різке зростання. Всі хворі не були вакциновані. У Кривому Розі наразі випадків не зареєстровано.

Епідеміологи застерігають про небезпеку

Як зазначила лікар-епідеміолог Північного відділення Криворізького районного відділу Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Ніна Миронова, кір є надзвичайно заразним вірусним захворюванням, яке легко передається повітряно-крапельним шляхом і може призвести до серйозних ускладнень:

  • вірусна пневмонія;
  • енцефаліт та менінгіт;
  • середній отит і кон’юнктивіт;
  • втрата зору.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомляє, що з тисячі інфікованих одна людина помирає, одна отримує енцефаліт, а до 50 осіб – ускладнення, що лишаються на все життя.

Як розпізнати кір: основні симптоми

Характерними ознаками хвороби є:

  • висока температура;
  • кашель та нежить;
  • загальна слабкість;
  • висипка, яка починається на обличчі і поширюється по тілу;
  • білі плями Коплика на слизовій оболонці рота.

Вакцинація – єдиний спосіб захисту

Специфічних ліків від кору немає. Єдиний надійний метод запобігти інфікуванню – вакцинація, яку в Україні проводять у два етапи:

  • перша доза – у віці 12 місяців;
  • друга доза – у 6 років.

Проте, за статистикою МОЗ, у 2024 році рівень охоплення щепленнями становив лише 91,4% серед однорічних дітей і 83,4% – серед шестирічних, що нижче рекомендованих ВООЗ 95% для забезпечення колективного імунітету.

Фахівці закликають не тільки перевірити статус вакцинації дітей, але й пам’ятати, що невакциновані дорослі мають особливо тяжкий перебіг хвороби та схильні до ускладнень.

Що рекомендує МОЗ під час спалаху

Для запобігання розповсюдженню захворювання, МОЗ радить:

  • перевірити записи про щеплення дитини (у 12 місяців та 6 років);
  • звернутися до сімейного лікаря, якщо інформації про вакцинацію немає;
  • невідкладно зробити щеплення, якщо його не було раніше;
  • уникати контактів з особами, які мають симптоми кору.

У МОЗ наголошують, що вакцин достатньо, процедура безпечна і повністю безкоштовна. Своєчасна вакцинація є єдиним надійним захистом від хвороби, яка вже забрала життя двох українців.

Схожі записи
Здоровʼя

Як зберегти воду і здоров’я: криворіжцям нагадали правила дій у разі тривалого відключення водопостачання

У зв’язку з плановими та аварійними роботами на водогоні в Кривому Розі та інших громадах Дніпропетровщини мешканцям слід бути готовими до періодичних…
Здоровʼя

Ціни на ліки під загрозою: реформа зупинилася через конфлікт навколо аптечних виплат

Запущена на початку 2025 року реформа ринку лікарських засобів в Україні опинилася на паузі. Її мета — здешевлення препаратів і поліпшення доступу…
Здоровʼя

У Кривому Розі зростає кількість кишкових інфекцій: медики закликають до обережності

У Кривому Розі стрімко зросла кількість випадків гострих кишкових інфекцій. За словами лікарки-епідеміолога Світлани Науменко з Криворізького районного відділу Дніпропетровського обласного центру…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *