Публікації

МТ-ЛБ у новому захисті: Метінвест почав серійне виробництво бронепанелей від FPV-дронів

1 хв читання

Група Метінвест у межах ініціативи «Сталевий Фронт» розпочала виробництво захисних екранів для багатоцільових бронетранспортерів МТ-ЛБ. Ці машини радянського зразка активно використовуються ЗСУ для перевезення військових, боєприпасів та евакуації. Через слабке бронювання МТ-ЛБ особливо вразливі до атак дронів-камікадзе, тож потребують додаткового захисту.

Реакція на сучасні загрози

МТ-ЛБ залишаються популярною технікою на фронті завдяки прохідності та універсальності. Проте їхня конструкція не передбачає захисту від сучасних загроз, зокрема від FPV-дронів. Щоб посилити захищеність техніки, інженери Метінвесту спільно з екіпажами розробили спеціальні сталеві решітки, які монтуються на корпус бронемашин.

Ці решітки перехоплюють удар ще до зіткнення вибухівки з корпусом, що значно знижує ризик детонації поблизу екіпажу або пошкодження техніки. Конструкція легка, не обмежує огляд і дозволяє машині зберігати маневреність навіть у складних умовах.

Перші результати

Станом на сьогодні одинадцять модернізованих МТ-ЛБ уже повернулися до своїх підрозділів. Дві з них служать у 110-й бригаді тероборони, де використовуються для евакуації та перевезення особового складу в складних погодних умовах.

«Переваги гусеничної машини над колісною особливо помітні взимку або під час негоди. А захист від FPV-дронів зараз критично важливий — ці дрони швидкі, точні й небезпечні. Нові решітки – це шанс урятувати життя», – наголосив пресофіцер 110 ОБрТРО Андрій Бистрик.

Частина великої мілітарної програми

«Сталевий Фронт» уже виготовляє захисні екрани для бронетехніки типу Abrams, Bradley, Roshel і Козак. Тепер цей список поповнився й радянською МТ-ЛБ. Як підкреслив операційний директор Групи Метінвест Олександр Мироненко, ці екрани — не броня від усього, але реальний шанс на виживання для екіпажу.

«МТ-ЛБ — це не нова техніка, але вона воює. Ми не можемо змінити її історію, але можемо дати їй нове життя. У цій війні навіть один шанс на порятунок — безцінний», — заявив Мироненко.

Проєкт з виготовлення захисних екранів продовжує системно посилювати ті сегменти техніки, які є найвразливішими, але залишаються ключовими в бойовій роботі армії. Метінвест демонструє, що навіть техніка з минулого може стати ефективним інструментом у сучасній війні — за умови правильної адаптації та підтримки.

Схожі записи
Публікації

Весняна єдність: працівники криворізьких комбінатів Метінвесту прибрали й озеленили десятки гектарів

У Кривому Розі протягом квітня працівники гірничодобувних підприємств Метінвесту провели масштабні весняні толоки. Колективи цехів Північного, Центрального та Інгулецького ГЗК не лише…
Публікації

Метінвест Політехніка відкриває набір на навчання за державною програмою перекваліфікації

Університет Метінвест Політехніка розпочав прийом на освітні програми за ваучерами Державної служби зайнятості. Це дає можливість українцям, які постраждали від війни, ветеранам,…
Публікації

У Кривому Розі відбувся фестиваль «Про здоров’я» від «АрселорМіттал Кривий Ріг»

26 квітня мешканці Кривого Рогу взяли участь у фестивалі «Про здоров’я», організованому компанією «АрселорМіттал Кривий Ріг». Захід став чудовою можливістю розпочати вихідні…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *