Здоровʼя

Кривий Ріг отримав високу оцінку МОЗ за укриття в медзакладах: облаштовані навіть операційні

1 хв читання

У Кривому Розі створено один із найкращих в Україні комплексів укриттів у лікарнях — про це під час робочого візиту заявив заступник міністра охорони здоров’я Едем Адаманов. Представник МОЗ відзначив ефективність використання бюджетних коштів, високий рівень захисту персоналу й пацієнтів та унікальність реалізованих рішень для функціонування медзакладів в умовах воєнного стану.

33 захисні споруди: капремонти, модернізація, операційні в укриттях

Як повідомили в управлінні преси міськвиконкому, у лікарнях Кривого Рогу функціонують 33 захисні споруди. У 2024 році завершено капітальні ремонти укриттів у лікарнях №5, №8 та №16 — проєкти були реалізовані завдяки співфінансуванню державного та місцевого бюджетів.

Особливістю цих укриттів є обладнання їх повноцінними операційними кабінетами та окремими післяопераційними палатами (у лікарнях №8 та №16). Усі приміщення оснащені сучасною системою вентиляції, повністю оновлені мережі водопостачання, каналізації, опалення, електрики й пожежної безпеки. Для автономності встановлено генератори — на випадок знеструмлення під час повітряної тривоги чи бойових дій.

Плани на 2024 рік: ще два об’єкти на черзі

Місцева влада планує оновити ще два укриття. У лікарні №10 проєкт капремонту захисної споруди вже проходить державну експертизу. Ще один об’єкт на пл. Захисників України, 11 перебуває на етапі розробки проєктної документації.

«Кривий Ріг — єдине місто області, яке дофінансувало проєкти укриттів, щоби завершити їх вчасно. Усі побачені об’єкти вражають рівнем підготовки. Відверто — це найкраще укриття, яке ми бачили останнім часом», — наголосив заступник міністра Едем Адаманов.

Система медзахисту: реконструкції та технічна модернізація

Кривий Ріг виконує функцію госпітальної бази Південного напрямку. Місто інвестує в оновлення та ремонт ключових медичних закладів, зокрема:

  • реконструкція міської лікарні №2 (майбутня Університетська клініка);
  • капітальний ремонт інфекційної лікарні (фасад, реанімаційний корпус);
  • ремонт консультативно-діагностичного центру й рентгенвідділення лікарні №3;
  • модернізація операційних блоків у лікарні №5;
  • створення рентгенологічного комплексу в лікарні №1 (МРТ, КТ, цифровий рентген);
  • підготовка до капремонту головного корпусу лікарні №7.

Всі лікарні забезпечені резервними джерелами електропостачання, питною та технічною водою, паливом, медикаментами та медичними виробами. Запаси постійно поповнюються.

Таким чином, Кривий Ріг демонструє приклад системної підготовки медичної інфраструктури до умов війни — з акцентом на безпеку, автономність та повноцінне функціонування навіть у кризових ситуаціях.

Схожі записи
Здоровʼя

Медбрат з Кривого Рогу отримав національну премію за милосердя та службу Україні

У межах національної премії «Найкраща медична сестра України 2025» двоє медиків з Дніпропетровщини здобули перемогу в різних номінаціях. Серед них — криворіжець…
Здоровʼя

Малярія вбиває: що потрібно знати українцям про небезпечну інфекцію

Щороку 25 квітня світ відзначає Всесвітній день боротьби з малярією – небезпечною хворобою, яка забирає понад 900 тисяч життів щорічно. Про загрози…
Здоровʼя

Вакцинація дорослих під час війни: які щеплення важливо зробити криворіжцям

Під час війни ризик отримання травм значно зростає, що підвищує ймовірність інфікування небезпечними хворобами. Про важливість вакцинації для дорослих мешканців Кривого Рогу…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *